Wybierz język

Polish English German Italian

Logowanie

Logo
Designed by: ScobelDesign
ScobelDesign

OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 10 czerwca 2018 13:37

10 NIEDZIELA ZWYKŁA.

10 czerwca 2018 r.

1. Msze św. w niedziele według stałego porządku. W nowym tygodniu Msze św. rano o godz. 7.00 (tylko w sobotę o 8.00) i wieczorem o godz. 18.30. W soboty o 21.00 Apel Jasnogórski.

2. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa w dzisiejszą niedzielę o godz. 16.30, a w ciągu tygodnia - po Mszy św. wieczornej.

3. Dzisiejsza niedziela, to dzień pomocy dla naszego kościoła. Chcielibyśmy zakończyć tynkowanie wieży, ale jak wiemy jest to związane z kosztami, dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie tych prac. Za każdą ofiarę jesteśmy wdzięczni i każda pomoc jest bardzo przydatna – Bóg zapłać.

4. Okazja do spowiedzi codziennie przed ranną i wieczorną Mszą św. W soboty w czasie wakacyjnym spowiadamy od godz. 18.00.

5. Sakrament Chrztu w miesiącu lipcu będzie w drugą sobotę miesiąca, czyli 14 lipca br. podczas wieczornej Mszy św.

6. Nasza parafia pielgrzymuje w Nadzwyczajnym Roku św. Józefa do Sanktuarium w Kaliszu w sobotę 30 czerwca br. Do przyszłej niedzieli musimy zamknąć listę chętnych. Dotychczas mamy tylko 25 osób. Jest to bardzo mało. Wypadniemy bardzo skromnie, o wiele mniejsze parafie gromadzą się u św. Józefa liczniej niż nasza.

7. Przypominamy, że 29 czerwca tradycyjnie mieszkańcy Cegielni pielgrzymują do Sanktuarium w Lutyni i tam o godz. 10.00 mają Msze św.

9. Dziś ostatni dzień zgłoszeń na „Męski wyjazd w góry” do Zakopanego, który organizują Ks. Łukasz i Ks. Paweł. Termin wyjazdu od 2-6 lipca br. Orientacyjny koszt – 400 zł. Zgłoszenia u księży.

8. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła mieszkańców: Starego Rynku.

9. Uroczyście przeżywaliśmy Boże Ciało i całą Oktawę a także Uroczystość Serca Pana Jezusa z Wielką Procesją na Nowy Rynek. Poszczególne wioski uczestniczyły w Oktawie Bożego Ciała. Jesteśmy wdzięczni wszystkim za udział w procesjach, a szczególne podziękowanie kierujemy do tych, którzy nosili baldachim, feretrony, sztandary, dziewczynkom sypiącym kwiatki (niestety nie dopisały dzieci pierwszokomunijne i ministranci). S. Dominice dziękujemy za czuwanie przy dzieciach i pozostałym Siostrom za ich pomoc. Ks. Kan. Andrzejowi Pateckiemu – seniorowi koźmińskiemu za wygłoszone kazania. Za śpiewy przy ołtarzach w Boże Ciało – Zespołowi prowadzonemu przez Ks. Łukasza, p. Organistce i orkiestrze, która uczestniczyła w procesji na Nowy Rynek. Dziękujemy także tym rodzinom, również p. Stefanowi i p. Jarkowi - kościelnemu i tym lektorom, którzy zechcieli pomóc, przy budowaniu ołtarzy, czy to na Starym Rynku, czy przy kościele na zakończenie Oktawy. Mieszkańcom Nowego Rynku i przyległych ulic za ich piękne zaangażowanie i przygotowanie ołtarza Serca Pana Jezusa. Nad porządkiem czuwała policja i straż im też należy się podziękowanie, p. Wydubie i obsłudze za nagłośnienie. Wdzięczni jesteśmy tym osobom, które troszczyły się o intencje na poszczególne dni Oktawy. Handlowcom z Koźmina, którzy jak co roku na zakończenie oktawy zamawiają Msze św. i złożyli dar – świece ołtarzowe. Dzięki pomocy tak wielu godnie i uroczyście przeżyliśmy ten czas. Bóg zapłać.

Koźmin Wlkp., dnia 9 czerwca 2018 r.

Ks. Proboszcz Zygmunt Lewandowski

 

Opiekun

Opiekun - Dwutygodnik Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Facebook Like

Najnowsze

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

33 NIEDZIELA ZWYKŁA 18 listopada 2018 r. 1. Msze św. w dzisiejszą niedzielę i w ciągu tygodnia według stałego porządku. Okazja...


Więcej

INTENCJE MSZALNE

I N T E N C J E M S Z A L N Poniedziałek - 19.11.2018 7.00...


Więcej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

32 NIEDZIELA ZWYKŁA 100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 11 listopada 2018 r. 1. Dzisiaj dziękujemy Bogu za odzyskaną niepodległość. Podczas każdej Mszy św. śpiewamy...


Więcej
012

Msze Święte

Niedziele i święta 

7.00, 9.00, 10.00, 11.15, 17.00

W tygodniu

7.00, 18.30

Kaplica Szpitalna

Sobota 16.00Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information