Wybierz język

Polish English German Italian

Logowanie

Logo
Designed by: ScobelDesign
ScobelDesign

OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 10 czerwca 2018 13:37

10 NIEDZIELA ZWYKŁA.

10 czerwca 2018 r.

1. Msze św. w niedziele według stałego porządku. W nowym tygodniu Msze św. rano o godz. 7.00 (tylko w sobotę o 8.00) i wieczorem o godz. 18.30. W soboty o 21.00 Apel Jasnogórski.

2. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa w dzisiejszą niedzielę o godz. 16.30, a w ciągu tygodnia - po Mszy św. wieczornej.

3. Dzisiejsza niedziela, to dzień pomocy dla naszego kościoła. Chcielibyśmy zakończyć tynkowanie wieży, ale jak wiemy jest to związane z kosztami, dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie tych prac. Za każdą ofiarę jesteśmy wdzięczni i każda pomoc jest bardzo przydatna – Bóg zapłać.

4. Okazja do spowiedzi codziennie przed ranną i wieczorną Mszą św. W soboty w czasie wakacyjnym spowiadamy od godz. 18.00.

5. Sakrament Chrztu w miesiącu lipcu będzie w drugą sobotę miesiąca, czyli 14 lipca br. podczas wieczornej Mszy św.

6. Nasza parafia pielgrzymuje w Nadzwyczajnym Roku św. Józefa do Sanktuarium w Kaliszu w sobotę 30 czerwca br. Do przyszłej niedzieli musimy zamknąć listę chętnych. Dotychczas mamy tylko 25 osób. Jest to bardzo mało. Wypadniemy bardzo skromnie, o wiele mniejsze parafie gromadzą się u św. Józefa liczniej niż nasza.

7. Przypominamy, że 29 czerwca tradycyjnie mieszkańcy Cegielni pielgrzymują do Sanktuarium w Lutyni i tam o godz. 10.00 mają Msze św.

9. Dziś ostatni dzień zgłoszeń na „Męski wyjazd w góry” do Zakopanego, który organizują Ks. Łukasz i Ks. Paweł. Termin wyjazdu od 2-6 lipca br. Orientacyjny koszt – 400 zł. Zgłoszenia u księży.

8. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła mieszkańców: Starego Rynku.

9. Uroczyście przeżywaliśmy Boże Ciało i całą Oktawę a także Uroczystość Serca Pana Jezusa z Wielką Procesją na Nowy Rynek. Poszczególne wioski uczestniczyły w Oktawie Bożego Ciała. Jesteśmy wdzięczni wszystkim za udział w procesjach, a szczególne podziękowanie kierujemy do tych, którzy nosili baldachim, feretrony, sztandary, dziewczynkom sypiącym kwiatki (niestety nie dopisały dzieci pierwszokomunijne i ministranci). S. Dominice dziękujemy za czuwanie przy dzieciach i pozostałym Siostrom za ich pomoc. Ks. Kan. Andrzejowi Pateckiemu – seniorowi koźmińskiemu za wygłoszone kazania. Za śpiewy przy ołtarzach w Boże Ciało – Zespołowi prowadzonemu przez Ks. Łukasza, p. Organistce i orkiestrze, która uczestniczyła w procesji na Nowy Rynek. Dziękujemy także tym rodzinom, również p. Stefanowi i p. Jarkowi - kościelnemu i tym lektorom, którzy zechcieli pomóc, przy budowaniu ołtarzy, czy to na Starym Rynku, czy przy kościele na zakończenie Oktawy. Mieszkańcom Nowego Rynku i przyległych ulic za ich piękne zaangażowanie i przygotowanie ołtarza Serca Pana Jezusa. Nad porządkiem czuwała policja i straż im też należy się podziękowanie, p. Wydubie i obsłudze za nagłośnienie. Wdzięczni jesteśmy tym osobom, które troszczyły się o intencje na poszczególne dni Oktawy. Handlowcom z Koźmina, którzy jak co roku na zakończenie oktawy zamawiają Msze św. i złożyli dar – świece ołtarzowe. Dzięki pomocy tak wielu godnie i uroczyście przeżyliśmy ten czas. Bóg zapłać.

Koźmin Wlkp., dnia 9 czerwca 2018 r.

Ks. Proboszcz Zygmunt Lewandowski

 

Opiekun

Opiekun - Dwutygodnik Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Facebook Like

Najnowsze

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

23 NIEDZIELA ZWYKŁA 9 września 2018 r. 1. W niedzielę i w ciągu tygodnia Msze św. według stałego porządku. W...


Więcej

INTENCJE MSZALNE

I N T E N C J E M S Z A L N E Poniedziałek - 3.09.2018 7.00 - +...


Więcej

MSZA ŚW. ZBIOROWA

+ Zenona Musielińskiego (od Geni z rodz.) + Dariusza Rybickiego (od chrześnicy Jagody z rodz.) + Kazimierza Marchwiaka (od wnuczki...


Więcej
012

Msze Święte

Niedziele i święta 

7.00, 9.00, 10.00, 11.15, 17.00

W tygodniu

7.00, 18.30

Kaplica Szpitalna

Sobota 16.00Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information