Wybierz język

Polish English German Italian

Logowanie

Logo
Designed by: ScobelDesign
ScobelDesign

OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 02 września 2018 14:57

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

9 września 2018 r.

1. W niedzielę i w ciągu tygodnia Msze św. według stałego porządku. W środę wieczorem Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w sobotę o 7.30 Godzinki do NMP, o 8.00 Msza św. i o 21.00 Apel Jasnogórski.

2. Dzisiaj zbiórka ofiar na pokrycie długu za parafialne remonty. Jesteśmy zadłużeni razem praca i materiały na około 90 tyś. W minionym tygodniu otrzymaliśmy poza tacą: 50, 100 i 200 zł. Każda ofiara złożona na ten cel jest bardzo przydatna. Wszystkim wspierającym dzieło odnowy naszego kościoła składamy szczere podziękowanie - Bóg zapłać.

3. Dzisiaj także rozpoczynamy VIII Tydzień Wychowania, który trwa od 9 - 15 września br. i przeżywamy go pod hasłem: W poszukiwaniu drogi”. Problematykę tego Tygodnia łączymy z wieczornymi Mszami i modlitwami, które prowadzą przed wieczorną Eucharystią przedstawiciele grup modlitewnych.

4. W piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, z tej okazji w następną niedzielę16 września br. w naszej Diecezji oddajemy publicznie cześć Krzyżowi Chrystusa. Główna uroczystość na Górze Krzyża k/Ostrzeszowa według programu: o godz. 14.00 - czuwanie modlitewne pod Krzyżem Jubileuszowym, o 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 15.10 – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Po Mszy św. ciepły posiłek i herbata dla wszystkich pielgrzymów. Dojazd we własnym zakresie.

5. W następnym tygodniu, we wtorek - 18 września br. przypada święto św. Stanisława Kostki, Patrona Młodzieży. Z tej okazji młodzież ma swoje spotkania – Triduum dla Młodzieży: 20, 21 i 22 września br. Szczegółowy program w przyszłą niedzielę.

6. Chętnie przyjmiemy nowych kandydatów do ministrantów, do Zespołu Muzycznego a także czekamy na tych, którzy zechcieliby pełnić w naszej parafii posługę lektora. Są też mile widziani nowi chętni do Zespołu Charytatywnego, Żywego Różańca, Rady Duszpasterskiej. Parafia ciągle potrzebuje aktywnych parafian, zarówno młodych jak i starszych.

7. Kandydaci do sakramentu bierzmowania z kl. VIII i III Gimnazjum razem z rodzicami przychodzą na pierwsze spotkanie w poniedziałek10 września br. po wieczornej Mszy św. Spotkanie będzie w kościele.

8. Msza św. dziękczynna za żniwa od mieszkańców Cegielni, Mogiłki i Klatki będzie w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Zapraszamy na wspólne dziękczynienie.

9. XI Pielgrzymka Ministrantów Diecezji Kaliskiej do Sanktuarium św. Józefa w sobotę – 15 września br. godz. 9.00. Chętni zgłaszają się u Ks. Łukasza.

10. Biuro parafialne w nowym tygodniu będzie czynne w środę, ale tylko po południu od 16.00 do 17.00.

11. Mamy do rozprowadzenia nasz dwutygodnik Opiekun, w którym znajdziemy ciekawe artykuły z życia Kościoła i Diecezji. Mamy także nasze diecezjalne kalendarze na rok 2019 w cenie 5 zł.

Poprawiony: czwartek, 13 września 2018 12:13
 

Opiekun

Opiekun - Dwutygodnik Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Facebook Like

Najnowsze

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ADWENTU 16 grudnia 2018 r. 1. Dzisiaj III niedziela adwentu, w tradycji kościoła zwana niedzielą radosną, z powodu bliskiego...


Więcej

INTENCJE MSZALNE

I N T E N C J E M S Z A L N E Poniedziałek - 17.12.2018 7.00 - +...


Więcej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU 9 grudnia 2018 r. 1. Dzisiaj II niedziela adwentu, a także dzień szczególnej troski o nasz kościół. Składamy szczere...


Więcej
012

Msze Święte

Niedziele i święta 

7.00, 9.00, 10.00, 11.15, 17.00

W tygodniu

7.00, 18.30

Kaplica Szpitalna

Sobota 16.00Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information