Wybierz język

Polish English German Italian

Logowanie

Logo
Designed by: ScobelDesign
ScobelDesign

OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 04 sierpnia 2019 08:07

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

4 sierpnia 2019 r.

1. W nowym tygodniu przeżywamy Wielki Odpust św. Wawrzyńca. Wawrzyńcowe świętowanie rozpoczynamy w piątek Mszą św. wieczorną i uczczeniem relikwii św. Wawrzyńca. Główną uroczystość odpustową Ziemi Koźmińskiej będziemy przeżywać w sobotę10 sierpnia o godz. 19.30 na Starym Rynku, której przewodniczył będzie i kazanie wygłosi Ks. Kanonik Rafał Pierzchała – Proboszcz Parafii MB Pocieszenia na poznańskich Podolanach, wywodzący się z naszej parafii. Ks. Rafał tworzy piękny ośrodek duszpasterski i rozbudowuje kościół, chcemy wesprzeć jego działanie małą cegiełką, ofiarowując tacę z Mszy św. odpustowej.

Mszę św. poprzedzi modlitewna pielgrzymka przez miasto z figurą św. Wawrzyńca, Jak zawsze prosimy o pomoc strażaków i służby porządkowe. Prosimy delegacje wszystkich Sołectw. Zbieramy się przy kościele św. Stanisława o godz. 18.20, aby o godz. 18.30 wyruszyć w modlitewnej procesji. Prosimy delegację Straży Pożarnej o niesienie figury św. Wawrzyńca w procesji przez miasto na Stary Rynek. Po Mszy św. Apel Jasnogórski i procesyjne odprowadzenie figury św. Wawrzyńca do kościoła i poczęstunek przed wikariatem. W niedzielę ostatni dzień naszego świętowania. Suma odpustowa o godz. 9.00. Po Mszy św. procesja eucharystyczna. Prosimy strażaków do niesienia figury, panów do baldachimu, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatków. Na uroczyste przeżywanie tych dni związanych z naszym Patronem bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.

2. W środę - 7 sierpnia br. przyjmujemy w gościnę pielgrzymów Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymi będą około godz. 12.00. Jak co roku przychodzimy przed kościół, aby zabrać pielgrzymów na południowy posiłek. Jest to okazja, aby wypełnić chrześcijański uczynek miłosierdzia.

3. Także tego dnia, po rannej Mszy św. z kościoła św. Stanisława wyruszy, po raz 25 Koźmińska Grupa Czerwona Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i pożegnania Pielgrzymów, a także do duchowego wspierania w czasie ich pielgrzymowania, które zakończą 13 sierpnia br. w godzinach wieczornych na Jasnej Górze. W środę w naszym kościele wieczorna Msza św. zbiorowa za zmarłych.

4. Powiadamiamy, ze Dożynki Gminne będą 15 sierpnia w Skałowie – Msza św. w kościele w Mokronosie o godz. 12.00 pozostała część dożynek w Skałowie. Dożynki Diecezjalne będą w niedzielę 25 sierpnia w Lutogniewie, każdą parafię naszego dekanatu reprezentuje kilkuosobowa delegacja. Prosimy o szybkie zgłoszenie się tych rolników i chętnych, którzy chcieliby reprezentować naszą parafie.

5. Przyszła niedziela to także dzień pomocy dla naszego kościoła, wspierania ofiarami remonty. Dobiega końca remont dachu na domie katolickim zakończyliśmy także prace na Cmentarzu Starym. Bardzo jest przydatne każde wsparcie finansowe na ten cel, wszystkim darczyńcom jesteśmy wdzięczni - Bóg zapłać.

6. Chrzty w miesiącu sierpniu będą w środę, 14 sierpnia podczas wieczornej Mszy św. Dzieci można zgłaszać w biurze parafialnym, lub po wieczornych Mszach św. na probostwie (z wyjątkiem dni odpustowych). Biuro parafialne w nowym tygodniu czynne w środę - od godz. 10.00 - 11.30 i od 16.00 -17.00.

7. Na sprzątanie kościoła i przygotowanie na odpust prosimy mieszkańców Czarnego Sadu w środę po wieczornej Mszy św. Lektorów i ministrantów na przygotowanie liturgii prosimy na zbiórkę w czwartek o godz. 10.00.

8. W głównym wejściu został wywieszony apel Komendy Powiatowej Policji w związku z oszustwami na osobach starszych. Warto się z tym zapoznać.

9. Została nam jeszcze spora ilość Opiekunów – zachęcamy do lektury, warto zapoznać się z różnymi wydarzeniami w diecezji i Kościele.

Koźmin Wlkp., dnia 3 sierpnia 2019 r.

Ks. Proboszcz Zygmunt Lewandowski

 

Opiekun

Opiekun - Dwutygodnik Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Facebook Like

Najnowsze

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29 marca 20120 r. 1. Msze św. w dzisiejszą niedzielę tylko przed południem o stałych godzinach. Ponieważ...


Więcej

INTENCJE MSZALNE

I N T E N C J E M S Z A L N E Poniedziałek - 30.03.2020 7.00...


Więcej

MSZE ŚW. W INTERNECIE

Niedzielne Msze święte transmitowane w Internecie 6:00 – Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej http://www.parafiajozefow.pl/kamera-html5/ (http://www.parafiajozefow.pl/kamera-html5/) 10.30 – Polsat Rodzina Transmisja Mszy Świętej...


Więcej
012

Msze Święte

Niedziele i święta 

7.00, 9.00, 10.00, 11.15, 17.00

W tygodniu

7.00, 18.30

Kaplica Szpitalna

Sobota 16.00Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information