Wybierz język

Polish English German Italian

Logowanie

Logo
Designed by: ScobelDesign
ScobelDesign

OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 18 sierpnia 2019 08:40

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

18 sierpnia 2019 r.

1. Dzisiaj Msze św. według wakacyjnego porządku, w ciągu tygodnia rano o godz. 7.00 (tylko w sobotę o 8.00) i wieczorem o godz. 18.30.

2. W poniedziałek19 sierpnia br., na Msze św. wieczorną zapraszamy tych, którzy każdego miesiąca w tym dniu modlą się w intencji małżeństw i rodzin. W środę po wieczornej Mszy św. nowenna, a sobotę o godz. 7.30 Godzinki do NMP i o 21.00 Apel Jasnogórski. Okazja do spowiedzi w ciągu tygodnia, codziennie przed ranną i wieczorną Mszą św. a w sobotę od godz. 18.00.

3. Druga niedziela miesiąca to szczególny dzień troski o nasz kościół. Zebraliśmy na remonty 5 790 zł. Natomiast taca sobotnia na Starym Rynku była przeznaczona, zgodnie z zapowiedzią, jako cegiełka na budowę Ośrodka Duszpasterskiego na Podolanach wyniosła 1700 zł. Ks. Rafał przysłał szczere podziękowanie.

4. W tym roku w niedzielę – 25 sierpnia - Dożynki Diecezjalne w Lutogniewie. O godz. 11.30 poświęcenie wieńców dożynkowych, Msza św. o godz. 12.00 przewodniczył będzie Ks. Biskup Senior Stanisław Napierała. Ciągle czekamy na delegację z naszej parafii, dzisiaj ostatni dzień zgłaszania tych, którzy chcą reprezentować naszą parafię. Sanktuarium w Lutogniewie przeżywa XX rocznicę Koronacji Obrazu Matki Boskiej Pocieszenia. Cały program odpustowy od 24 do 27 sierpnia jest podany na wywieszonych plakatach.

5. Biuro parafialne w nowym tygodniu będzie czynne w środę od godz. 10.00 do 11.30 i od 16.00 do 17.00. Pilne sprawy można załatwiać także w ciągu tygodnia po wieczornych Mszach św. na probostwie.

6. Kierujemy nasze podziękowanie do wszystkich, którzy uczestniczyli w uroczystości Patrona Ziemi Koźmińskiej - św. Wawrzyńca. Cieszymy się z udziału tych mieszkańców miasta i wiosek, którzy przybyli, dziękujemy pocztom sztandarowym, delegacjom z niektórych sołectw. Bardzo jesteśmy wdzięczni przedstawicielom Straży Pożarnej niosącym figurę w procesji na Stary Rynek i podczas procesji eucharystycznej. Wiele troski w uroczyste przeżywanie tego dnia wykazał p. Burmistrz i przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy, a także pracownicy, którzy przygotowali miejsce do celebracji, pracownicy Ośrodka Kultury przygotowali dekorację, p. Wydubie i jego pracownikom dziękujemy za nagłośnienie. Dziękujemy dziewczynkom sypiącym kwiatki, Siostrom Elżbietankom, p. Organistce, p. Kościelnemu i s. Gemmie, która wiele czasu poświęca, aby przystroić nasz kościół kwiatami, pocztom sztandarowym, panom od baldachimu. Policja i Straż Pożarna czuwała w czasie procesji i podczas Mszy św. nad bezpieczeństwem, bardzo jesteśmy im wdzięczni. Śpiewał Koźmiński Chór podczas Mszy św., grała Orkiestra Koźmińska bardzo dziękujemy. Nie spisali się lektorzy i ministranci, oprócz tych kilku, którzy poczuli się odpowiedzialni - i tym bardzo dziękujemy, za ich właściwą postawę, zabrakło jednak wielu i na Starym Rynku i na sumie odpustowej. Jesteśmy wdzięczni Ks. kanonikowi Rafałowi Pierzchale za przewodniczenie uroczystością na Starym Rynku i wygłoszone kazanie, a za niedzielną Eucharystię i kazanie Ks. Kanonikowi Jerzemu Ranke. Dziękujemy wszystkim, którzy sprawiają, że te uroczystości wawrzyńcowe wpisują się godnie w historię naszej Koźmińskiej Ziemi.

7. Zmarła śp. Helena Pieniężna, zam. na ul. Krotoszyńskiej. Msza św. pogrzebowa w kościele św. Trójcy w poniedziałek o godz. 11.00 i odprowadzenie na miejsce spoczynku.

Koźmin Wlkp., dnia 17 sierpnia 2019 r.

Ks. Proboszcz Zygmunt Lewandowski

 

 

Opiekun

Opiekun - Dwutygodnik Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Facebook Like

Najnowsze

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29 marca 20120 r. 1. Msze św. w dzisiejszą niedzielę tylko przed południem o stałych godzinach. Ponieważ...


Więcej

INTENCJE MSZALNE

I N T E N C J E M S Z A L N E Poniedziałek - 30.03.2020 7.00...


Więcej

MSZE ŚW. W INTERNECIE

Niedzielne Msze święte transmitowane w Internecie 6:00 – Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej http://www.parafiajozefow.pl/kamera-html5/ (http://www.parafiajozefow.pl/kamera-html5/) 10.30 – Polsat Rodzina Transmisja Mszy Świętej...


Więcej
012

Msze Święte

Niedziele i święta 

7.00, 9.00, 10.00, 11.15, 17.00

W tygodniu

7.00, 18.30

Kaplica Szpitalna

Sobota 16.00Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information