Wybierz język

Polish English German Italian

Logowanie

Logo
Designed by: ScobelDesign
ScobelDesign

OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 04 grudnia 2016 10:04

II NIEDZIELA ADWENTU

4 grudnia 2016 r.

1. Rozpoczynamy drugi tydzień adwentu. Msze św. według stałego planu. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.30. Dzisiaj także modlimy się za Kościół Katolicki na Wschodzie.

2. W ciągu tygodnia: codziennie od poniedziałku do piątku Msza św. rano o godz. 7.00, w sobotę o godz. 7.30 Godzinki do NMP a Msza św. o godz. 8.00. Msza św. wieczorna o godz. 18.00 tyko środę, czwartek i sobotę.

3. W czwartek - 8 grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszę św. o godz. 16.30 przychodzą dzieci, które chodzą na roraty, a przygotowujące się do I Komunii św. przychodzą wraz ze swoimi rodzicami i przynoszą swoje medaliki. Podczas Mszy św. będzie poświęcenie medalików. Po Mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców tych dzieci. 

4. W środę o godz. 18.00 (7.XII.br.) wieczorna Msza św. już z uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP i miesięczna Msza św. zbiorowa za zmarłych.

5. W II sobotę grudnia - czyli 10 podczas wieczornej Mszy św. zostanie udzielony sakrament chrztu. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych w piątek po roratach, czyli o godz. 17.15.

6. Koźmińscy pszczelarze mają swoją Msze św. w przyszłą niedzielę o godz. 11.15. Zapraszają do wspólnej modlitwy.

7. Powiadamiamy, że spowiedź adwentowa będzie w Koźminie w naszej parafii w poniedziałek - 19 grudnia br., a w parafii św. Stanisława we wtorek - 13 grudnia br. podczas rekolekcji. Adwentowych rekolekcji nie ma w naszej parafii. Ci , którzy pragną głębiej przeżyć adwent mogą korzystać z nauk, które będą głoszone w sąsiednim kościele. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotach. Zachęcamy także do korzystania z sakramentu pokuty w te dni, a także w naszym kościele w soboty od godz. 17.00, aby nie zostawiać spowiedzi na ostatni dzień.

8. Objazd chorych z Sakramentami św. przed Bożym Narodzeniem, będzie w naszej parafii w piątek - 23 grudnia br. Nowych chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki, prosimy zgłaszać w zakrystii, najpóźniej do 19 grudnia włącznie.

9. Kandydaci do bierzmowania mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 19.00 w salce parafialnej. Obecność konieczna.

10. Ostatnie spotkanie kursu dla narzeczonych w piątek o godz. 19.00 a zakończenie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 17.00. Przyszła niedziela to także dzień pomocy dla naszego kościoła.

11. Opłatki można nabywać w niedzielę i w ciągu tygodnia, po Mszach św. w zakrystii u p. Kościelnego. Są też do nabycia wigilijne świece Caritasu; małe po 6 zł i duże po 15 zł. Przy bocznych ołtarzach są także do zabrania i wypełnienia tzw. „Tytki Charytatywne”.

12. Biuro parafialne będzie czynne w środę tylko przed południem, od 10.00 do 11.30. Od poniedziałku przyjmowane i rezerwowane są intencje mszalne na I kwartał nowego roku. W poniedziałek, po roratach w biurze parafialnym.

13. W miniony piątek sprzątali nasz kościół mieszkańcy Czarnego Sadu (od nr 1-20) – przyszło 6 osób. Jesteśmy wdzięczni za pomoc – Bóg zapłać. W najbliższy piątek prosimy o pomoc już na godz. 17.30, czyli po roratach, także mieszkańców Czarnego Sadu (od nr 21 do końca).

14. Mamy do rozprowadzenia czasopisma katolickie: jest nowy Opiekun, mamy także Mały Przewodnik ze świątecznym dodatkiem, czasopisma misyjne i diecezjalny kalendarz na rok 2017.

Koźmin Wlkp., dnia 3 grudnia 2016 r.

Ks. Proboszcz Zygmunt Lewandowski

 

 

Opiekun

Opiekun - Dwutygodnik Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Facebook Like

Najnowsze

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ADWENTU 16 grudnia 2018 r. 1. Dzisiaj III niedziela adwentu, w tradycji kościoła zwana niedzielą radosną, z powodu bliskiego...


Więcej

INTENCJE MSZALNE

I N T E N C J E M S Z A L N E Poniedziałek - 17.12.2018 7.00 - +...


Więcej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU 9 grudnia 2018 r. 1. Dzisiaj II niedziela adwentu, a także dzień szczególnej troski o nasz kościół. Składamy szczere...


Więcej
012

Msze Święte

Niedziele i święta 

7.00, 9.00, 10.00, 11.15, 17.00

W tygodniu

7.00, 18.30

Kaplica Szpitalna

Sobota 16.00Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information